Sens Official Forum
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Volontir
Volontir
Administrator
StatusCine ingenuncheaza in fata lui Dumnezeu ,poate sta in picioare in fata oricui!

Радую своим присутствием, убиваю тишиной, выношу мозг,оставляю следы в памяти,разбиваю сердца - короче весь в делах..



Sex : Мужчина
Стрелец Обезьяна
МS3621
Multumiri717
Virsta : 43
http://volontir.imob.su/soroca-fm8195
20140123
Pentru ca moartea este uneori atat de brusca, de multe ori nu apucam sa spunem tot ce avem de spus.De aceea, un exercitiu care te poate ajuta, este sa scrii scrisori adresate celui decedat.In ele,ii poti spune ce simti, cat iti este de goala viata fara el/ea, ii poti spune ce s-a intamplat in ultima vreme.De asemenea,este un mod bun de a-ti exprima regretul pentru anumite aspecte ale relatiei voastre.O alta sugestie care este deosebit de ajutatoare pentru cei care au pierdut pe cineva cu care nu aveau o relatie buna, este sa ii scrii despre cum ai fi vrut sa se intample lucrurile in relatia voastra.
Опубликовать эту запись на:reddit

Комментарии

Anonymous
Сб Янв 25, 2014 1:33 amCatre tine...
Inchid ochii pentru a putea sa il strang la pieptul meu,dar la aceasta intalnire mi-a aparut un adolescent inalt…mult mai inalt decat mine si zambitor…Ma pierd undeva in bratele lui si mi-as dori sa nu mai plec de acolo…e atata liniste si fericire si bine…Vorbele…vorbele nu isi mai au nici un rost…pentru ca sufletele noastre sunt fericite acum de bucuria intalnirii…

Si aveam asa de multe sa iti spun!dar tu zambesti spre mine caci stii…cunosti toate gandurile,toate lacrimile si tot dorul…si ma tii acolo strans pentru a le lua cu tine…Vrei sa preiei intr-o clipa de imbratisare tot zbuciumul meu si sa ma lasi apoi mai linistita sa pot face fata inca unui an fara tine.Si cand simt ca imi vei da drumul iti soptesc “Te iubesc copilul meu drag!”
Anonymous
Сб Янв 25, 2014 1:35 amDe la cei dragi
O scrisoare celui drag... Alin1
Azi,ar fi trebuit sa ne bucuram de aniversarea ta Aline drag,sa te strangem la piept si sa-ti spunem ..."La multi ani!"....azi,ai fi fost un barbat implinit iar noi niste parinti (si bunici)fericiti, dar, cum nefirescul a luat locul firescului ,azi incercam sa ne alinam durerea si dorul ridicand ochii la Cer si rugandu-l pe Bunul Dumnezeu sa aiba grija de sufletul tau bun si curat!

Alin ,cu dorul de tine si cu amintiri dragi in suflete, noi,mama si tata iti aducem azi in dar flori si dragostea noastra vesnica!Fie ca rugaciunile noastre inaltate la Dumnezeu si lumina candelei aprinse, sa-ti lumineze calea in Imparatia Cerului!
Doar gandul ca-ti este bine acolo unde esti si speranta reantalnirii cu tine puiule ,ne da puteri sa mergem mai departe prin lumea asta fara rost...

Odihneste-te in pace Aline drag!
mama si tata
Anonymous
Сб Янв 25, 2014 1:37 amNarcisa
O scrisoare celui drag... Mama
Mami....multe ganduri si sentimente imi strapung sufletul acum...dar nadajduiesc sa cred ca tu vezi in sufletul meu si stii deja ceea ce vreau sa-ti spun...de aceea ma rezum doar la a-ti spune ca imi lipsesti...mi-e dor de mangaierea ta,de dragostea ta,de vorba ta...mi-e dor de tot ce inseamna mama....mi-e dor de tot ce insemni tu...in fiecare zi din viata mea imi va fi dor de tine,te voi pastra vesnic vie in inima,sufletul si mintea mea pana-n ziua in care vom fi din nou impreuna...si atunci te voi iubi mai mult ca in asta viata si nimeni si nimic nu ne va mai desparti...te iubesc mami ...dragostea mea este atat de puternica incat nici macar moartea nu-i poate pune capat....te iubesc...
Volontir
Сб Янв 25, 2014 2:07 amVolontir
As cere un semn...


(Volontir D)

As cere un semn de la tine,moarte,
Spre a sti ca pe veci ma vor uita,
Iar coroanele,umbra regretelor sarate,
Vestejeasca,totodata,la-ngroparea mea.

As cere sa-mi inghete soarele sub pleoape
Cu tot cu stele-n ultimul vis.
S-adorm in netrezirea crudului gand,
Unde-i aspra lupta intr-e viata si mormint.

As cere aceiasi incapere imprumutata
Cu riuri de iarba si stralucit de licurici,
Si-n pururi lacrimi nu-mi doresc,
Ci strige toti dusmanii-Sa nu te mai ridici!

De-oi fi sa ma trezesc vreodata-n noapte,
Ca si cand niciodata n-am murit,
As vrea sa vad,ca la mormintul mamei
Ramasa-i o floare si cu drag a inflorit.
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения