Sens Official Forum
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Vă place aceast subiect?Нравится вам этот раздел?

7 - 100%
0 - 0%
 
Всего проголосовало: 7
 
Опрос закрыт
Volontir
Volontir
Administrator
StatusCine ingenuncheaza in fata lui Dumnezeu ,poate sta in picioare in fata oricui!

Радую своим присутствием, убиваю тишиной, выношу мозг,оставляю следы в памяти,разбиваю сердца - короче весь в делах..



Sex : Мужчина
Стрелец Обезьяна
МS3621
Multumiri717
Virsta : 43
http://volontir.imob.su/soroca-fm8195
20100916






Последний раз редактировалось: Volontir (Чт Июл 19, 2012 10:31 pm), всего редактировалось 4 раз(а)
Опубликовать эту запись на:reddit

Комментарии

Alecs
Вт Июн 14, 2011 6:48 pmAlecs
ГОСТЕВАЯ&PENTRU OASPETI - Страница 31 097f020704eb
Esty (Estera)
Ср Июн 15, 2011 1:13 amEsty (Estera)
Buna ziua!!! :D
Esty (Estera)
Ср Июн 15, 2011 1:22 amEsty (Estera)
















Emmy
Ср Июн 15, 2011 3:36 amEmmy
Buna la toti de aici!
Volontir Dumitrita
Ср Июн 15, 2011 6:22 pmVolontir Dumitrita
ГОСТЕВАЯ&PENTRU OASPETI - Страница 31 5c0e809ec4de
Lara!
Ср Июн 15, 2011 6:34 pmLara!
ГОСТЕВАЯ&PENTRU OASPETI - Страница 31 8b35602e3813
Alecs
Ср Июн 15, 2011 6:35 pmAlecs
ГОСТЕВАЯ&PENTRU OASPETI - Страница 31 Dd889ff53928
Alecs
Чт Июн 16, 2011 6:42 pmAlecs
С ДОБРЫМ УТРОМ ВСЕМ

ГОСТЕВАЯ&PENTRU OASPETI - Страница 31 Love_35

Lara!
Чт Июн 16, 2011 6:46 pmLara!
С ДОБРЫМ УТРОМ!!! ХОРОШЕГО ДНЯ И МОРЕ ЛЮБВИ


Esty (Estera)
Сб Июн 18, 2011 10:01 amEsty (Estera)
Va doresc o duminica frumoasa tuturor! :D :bounce: :cheers: ☀ :flower:
Emmy
Вс Июн 19, 2011 8:57 amEmmy
Buna noapte tuturor!O saptamina cat mai frumoasa!
Alina Adam
Пн Июн 20, 2011 1:55 amAlina Adam
Рейтинг сообщения: 100% (1 голос)
Salutari!Stimati membri,bine ar fi,ca cei ce sunt mai des pe aici sa mai cheme lume noua prin reclamatia site-ului nostru,sa fim reprezentantii ai NEXT-EXPRESS,si sa fim cat mai multi!Uite eu sunt prima care am devenit un Reprezentant al NEXT-EXPRESS!am incredere in voi!succese tuturor!
Sabina Mereuta
Пн Июн 20, 2011 1:59 amSabina Mereuta
Всем привет!
Esty (Estera)
Пн Июн 20, 2011 5:52 amEsty (Estera)
Salutare tuturor! :D
Sabina Mereuta
Вт Июн 21, 2011 7:07 amSabina Mereuta
Privet!
Dj Radio NEXT-EXPRESS
Ср Июн 22, 2011 5:09 amDj Radio NEXT-EXPRESS
Dj Arturo va saluta pe toti ascultatorii Radioului NEXT-EXPRESS!Ramineti cu noi!Sus minele!dansati cu noi! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Monika
Ср Июн 22, 2011 6:23 amMonika
Hi!ascultati LIVE NEXT-EXPRESS Radio!NEW!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers:
Monika
Ср Июн 22, 2011 6:24 amMonika
Cu dumneavoastra Monika si DJ Arturo!!!!!!Auditie placuta!Sus!
Monika
Ср Июн 22, 2011 6:30 amMonika
Cea mai buna muzica la NEXTTTTT-EXPRESSSSSS!Ramineti cu noi!
Volontir
Ср Июн 22, 2011 7:18 amVolontir
Salut dragi membri ai NEXT-EXPRESS!Vreau sa va anunt ca Radio NEXT merge si va merge Live Non-Stop!Ramineti pe NEXT-EXPRESS ! :cheers: Multumesc la toti!
Monika
Ср Июн 22, 2011 7:25 amMonika
Speram sa nu te dezamagim,draga administrator!si tie iti multumim pentru ceia ce faci si vei face pentru noi! :cheers: :bounce:
Esty (Estera)
Пн Июн 27, 2011 6:16 amEsty (Estera)
Zambetul, este secretul personalitatii tale! :)

Zambim pentru ca celalalt zambeste. Zambim ca sa alungam tristetea si sa inducem entuziasmul. Zambim pentru ca zambetul constituie cea mai subtila si rafinata metoda de a comunica, suplinind cu succes cuvintele. Zambim pentru ca ni s-a spus ca zambetul este calea cea mai sigura spre fericire si multumire. Zambim pentru ca oamenii de stiinta sunt convinsi ca atunci cand zambim des sistemul nostru imunitar devine mai puternic.
Esty (Estera)
Пн Июн 27, 2011 6:18 amEsty (Estera)
VIATA OMULUI = O FRUNZĂ PURTATĂ DE VÂNT
La început este ca un muguraş udat de roua dimineţii, iar odată cu trecerea timpului muguraşul înfloreşte şi devine o frunză de un verde crud . De atunci până la maturitate trece prin mai multe etape : ploi repezi şi vânturi puternice. Dacă este bine prinsă de ramură poate să depăşească aceste fenomene fireşti dar totuşi destul de aspre pentru un simplu şi fragil muguraş! DAR( – cuvântul dureros şi foarte des întâlnit în această viaţă plină de surprize plăcute câteodată nu prea plăcute!) cu vânturi aspre , tornade şi ploi tot supravieţuieşte! Uitând aceste aspre încercări ale vieţii lui , acum se bucură pe deplin de
razele blânde ale soarelui care de pe cerul de un albastru infinit veghează în continuu!
Cu o impresionantă viteză timpul trece, cu bune cu rele se apropie maturitatea muguraşul devine acum o frunză semeaţă şi foarte bine legată de acel ram! DAR ce se întâmplă? întreabă frunza . Te rog să-mi răspunzi SOARE! De ce am început să mă vestejesc? De ce? De ce, tocmai acum când mi-am dat seama ce înseamnă această viaţă? De ce? De ce acum? Tot timpul am stat singur pe această mlădiţa iar singura bucurie a mea ai fost tu soare care ai stat deasupra mea şi mai ocrotit! Ştiu că am greşit DAR te rog
ÎNDURARE!!! Vreau o altă viaţă să pot să fiu într-adevăr fericit să pot rodii şi să-mi
pot vedea fructul copt! NU MAI VREAU SINGURĂTATE ŞI SUFERINŢA!!!!
NU MAI VREAU O FERICIRE UMBRITĂ ŞI O DRAGOSTE ASCUNSĂ!!! striga cu disperare frunza care defapt este tot un muguraş! VREAU O DRAGOSTE PURĂ ,SINCERĂ ,NEVINOVATĂ , VREAU SĂ STRIG TE IUBESC DE 1000 DE ORI !!!
VREAU SĂ RÂD ,VREAU SĂ TRANSFORM LACRIMILE CE MI-AU BRĂZDAT
FAŢA ÎN LACRIMI DE FERICIRE!!!! ÎN ACEASTĂ ZII SFÂNTĂ DE PAŞTE: TE ROG IARTĂ-MĂ ŞI CĂLĂUZEŞTE-MI PAŞII IN CONTINUARE! CREDINŢA ÎN
TINE SOARE ESTE PUTEREA DE A CONTINUA! Muguraşul se simţea foarte bine când făcea aceste confesiuni şi cerea îndurare ! El un simplu muguraş în faţa unui soare
atât mare, ne fiind chiar atât de conştient vroia un răspuns! Soarele nu îi răspundea pentru că totul ar fii fost prea simplu iar viaţa nu ar mai fii fost aşa de imprevizibilă
şi plină de misteru-i caracteristic! Ce-i rămâne de făcut acum sărmanului muguraş
decât să aştepte…….
Esty (Estera)
Пн Июн 27, 2011 6:19 amEsty (Estera)
”lată că zilele mele sunt cât un lat de mână, şi viaţa mea este ca o ni­mica înaintea Ta. Da, orice om este doar o

suflare, oricât de bine s-ar ţine.” Psalm 39.5 -

În anul 627 al erei creştine, călugărul Paulinus se afla la curtea lui Edwin, regele Northumbriei, încercând să-l facă să accepte creştinismul. Regele stătea pe gânduri, neştiind ce hotărâre să ia, până când unul dintre vitejii săi luă cuvântul: “Viaţa asta pe pământ, o, rege, în comparaţie cu timpul necunoscut nouă, îmi pare ca zborul grăbit al unei vrăbii prin casa unde tu şi nobilii benchetuiţi într-o seară de iarnă, cu focul vesel în mij­locul sălii armelor, în timp ce vântul şi ploaia rece sau zăpada iernii se înteţesc afară. Vrăbiuţa, zburând re­pede, intră pe o uşă şi iese pe cealaltă şi, cât timp e înăuntru, e păzită de furtunile iernii, dar, după ce se bu­cură puţin timp de vreme bună, dispare deodată din ochii tăi, trecând de la iarnă spre o nouă iarnă. Aşa este şi viaţa omului; apare pentru o clipă, dar nu ştie nimic, nici ce a fost înainte şi nici ce va urma. De aceea, pentru că această nouă învăţătură ne vorbeşte despre ceva mult mai sigur, mi se pare drept să fie urmată.”

Să învăţăm şi noi că viaţa omului este o trecere grăbită, în care putem să-L acceptăm pe ISUS ca Mântuitor.
Lara!
Пт Июл 01, 2011 5:56 amLara!
ГОСТЕВАЯ&PENTRU OASPETI - Страница 31 02d491c8cf3d
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения